Категорії товарів
Техніка безпеки в миловарінні
Рейтинг:
Поділитися:

Техніка безпеки в миловарінні

Миловаріння - це цікаве хобі, а для деяких і основна робота, яка не терпить поспіху і неуважності. Безумовно, важливо натхнення і гарний настрій, проте пам'ятайте, що ви працюєте з хімічними речовинами, які тим чи іншим чином впливають на наш організм і організм наших близьких.  

Миловаріння - це цікаве хобі, а для деяких і основна робота, яка не терпить поспіху і неуважності. Безумовно, важливо натхнення і гарний настрій, проте пам'ятайте, що ви працюєте з хімічними речовинами, які тим чи іншим чином впливають на наш організм і організм наших близьких.  

Основні небезпеки в приготуванні мила 

Приготування мила з нуля цікаве, але в той же час небезпечне заняття, адже справу доведеться мати з лугом, а також іншими компонентами, на вигляд не такими небезпечними, проте на них також слід звернути увагу. 

Луг, а саме гідроксид натрію або калію ( NaOH або KOH) - це хімічно активна речовина, яка при реакції з водою виділяє велику кількість тепла і їдкі пари. 

Ефірні олії - це летючі ароматичні витяжки з рослинних матеріалів. У більшості випадків ефірні олії при попаданні в чистому вигляді на шкіру або слизові можуть викликати хімічний опік. Ефірні олії певним чином діють на наш організм, можуть знімати або навпаки викликати головний біль, а деякі шкідливі для вагітних або викликають алергію. Уважно вивчайте властивості використовуваних ефірних олій. 

Температура олій, основи, лугу зазвичай досить висока, а тому є можливість отримати термічний опік. 

 

Це основні правила безпеки в миловарінні, які важливо дотримуватися завжди. 

Хімічні та термічні опіки дуже небезпечні і їх краще уникати .

Процес приготування:

 • 1.

  Всі правила безпеки обов'язково дотримуйтесь попри будь-який накопичений досвід. Навіть через кілька років вдалого миловаріння трапляються нещасні випадки.  

 • 2.

  Перед приготуванням мила з нуля або з основи діти і тварини повинні покинути приміщення, де ви готуєте мило. 

 • 3.

  Підготуйте захисний одяг, всі ділянки тіла по максимуму повинні бути закриті. 

 • 4.

  Довгі штани, взуття, зручна кофта з довгими рукавами, зібране волосся, захисні окуляри, рукавички і обов'язково маска. Це обов'язкові умови для роботи з лугом.  

 • 5.

  Будь-які роботи з лугом, включаючи зважування, проводяться в рукавичках. Приміщення, в якому ви готуєте, має добре провітрюватися. 

 • 6.

  Луг додається в воду! Тільки в такій послідовності. 

 • 7.

  Для миловаріння використовується тільки окремий посуд, блендер і все інше начиння. У ній не можна готувати їжу. 

 • 8.

  При роботі з лугом майте під рукою оцет. У разі опіку їм можна обробити пошкоджену ділянку. Оцтом промийте весь посуд, який стикався з лугом, після використання.

 • 9.

  Для приготування лужного розчину використовуйте охолоджену воду, жароміцну ємність. 

 • 10.

  При роботі з ефірними оліями переконайтеся, що у вас немає на них алергії. Розведіть кілька крапель ефірної олії в базовій і нанесіть на зап'ястя. 

 • 11.

  Під час вагітності багато ефірних олій можуть викликати скорочення матки, перевірте протипоказання і не використовуйте. 

 • 12.

  Ефірні олії не вдихайте прямо з пляшки, це може викликати хімічний опік слизової. 

 • 13.

  Будьте обережні при роботі з гарячими оліями, основою для мила.   

Завантажити PDF Роздрукувати

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар